Κυριακή Γλύπτου

Η Κυριακή Γλύπτου είναι υποψήφια διδάκτωρ του Διατμηματικού Προγράμματος Σπουδών «ΣχεδιασμόςΔιοίκηση και Πολιτική του Τουρισμού», του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Αιγαίου, με ειδίκευση σε θέματα Τουριστικού Σχεδιασμού και Πολιτικής, Βιώσιμης και Περιφερειακής Ανάπτυξης, και Ολοκληρωμένης Διαχείρισης Προορισμών. Ως Περιβαλλοντολόγος (MSc) έχει συμμετάσχει σε διεθνή ερευνητικά προγράμματα σε Πανεπιστήμια του εξωτερικού (Ολλανδία και Ιταλία). Σήμερα, είναι επιστημονική συνεργάτης του Εργαστηρίου Τουριστικών Ερευνών και Μελετών (ΕΤΕΜ) και του Εργαστηρίου Τοπικής και Νησιωτικής Ανάπτυξης και συμμετέχει σε ομάδες έργου εθνικών και διεθνών προγραμμάτων και μελετών του Πανεπιστημίου Αιγαίου.

• Τηλέφωνο: +30 697 7505 548