Παύλος Αρβανίτης

Ο κ. Παύλος Αρβανίτης από το 2006, είναι μέλος του Ερευνητικού Εργαστηρίου Τουριστικών Ερευνών και Μελετών του Πανεπιστημίου Αιγαίου. Είναι υποψήφιος Διδάκτωρ στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου στα επιστημονικά πεδία της Οικονομικής Γεωγραφίας, του Τουριστικού Σχεδιασμού και των Αερομεταφορών από το 2006. Είναι απόφοιτος του τμήματος Διοίκησης Τουριστικών Επιχειρήσεων του ΤΕΙ Λάρισσας και του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών της Σχολής Βιομηχανιών Παροχής Υπηρεσιών του Πανεπιστημίου του Bournemouth (UK) με εξειδίκευση σε θέματα Τουριστικής Διοίκησης και Σχεδιασμού. Επιπρόσθετα, έχει ασχοληθεί με μελέτες και ερευνητικά προγράμματα στο πεδίο του τουρισμού, της τουριστικής ανάπτυξης και των αερομεταφορών και έχει πραγματοποιήσει δημοσιεύσεις σε διεθνή συνέδρια και περιοδικά σε θέματα τουριστικού σχεδιασμού, οικονομικής γεωγραφίας και αερομεταφορών.

• Τηλέφωνο: 697 2391 885