Θηρεσία Καρπαθιωτάκη

Η κα. Θηρεσία Καρπαθιωτάκη αποφοίτησε το 2005 από τη Σχολή της Δημόσιας Διοίκησης του Παντείου Πανεπιστημίου. Στη συνέχεια ολοκλήρωσε το 2007 το μεταπτυχιακό της με τίτλο, ‘Σχεδιασμός Διοίκηση και Πολιτική του Τουρισμού’ του Πανεπιστημίου Αιγαίου.Στη συνέχεια αποφοίτησε από την Ανώτατη Σχολή Παιδαγωγικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης Ηρακλείου και το Γενικό Τμήμα Παιδαγωγικών Μαθημάτων, (ΑΣΠΑΙΤΕ) το 2009. Από το 2011 είναι διδακτορική φοιτήτρια του Πανεπιστημίου Αιγαίου, με τίτλο Στρατηγικό μάνατζμεντ & ευμετάβλητος τρόπος σκέψης (Agile Thinking) στο νέο επιχειρηματικό περιβάλλον των Αερομεταφορών’. Απασχολείται στο Πανεπιστήμιο Κρήτης και στο Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα Κρήτης στα Κέντρα Μεταφοράς Τεχνολογίας και Ανάπτυξης, ως υπεύθυνη υλοποίησης των ερευνητικών έργων. Επίσης από το 2008 μέχρι σήμερα, διδάσκει στα ΙΕΚ Ηρακλείου, τα ΙΕΚ και ΕΠΑΣ ΟΤΕΚ, τα ΙΕΚ ΟΑΕΔ Ηρακλείου και το ΤΕΙ Κρήτης. Παράλληλα λειτουργεί ως Σύμβουλος στη Bell Consulting, και την Εco – Tourism Greece και συμμετέχει μαζί τους σε διάφορα έργα.

• Τηλέφωνο: 2810 722 067/ 694 7406 805